22 Dub

Úvodní závod Českého poháru MTB handicapovaných cyklistů vyhrál Richard Štěpánek z týmu Černí koně

Úvodní závod Pražského MTB poháru 2013 se uskutečnil v neděli 21. dubna ve Zličíně a přilákal na start množství bikerů všech kategorií.
Motivující byl výkon handicapovaných závodníků Richarda Štěpánka a Michaela Pluháčka z týmu Černí koně, pro které byl náročný závod prvním kolem Českého poháru MTB handicapovaných cyklistů.
Respekt diváků i ostatních závodníků, který tito borci získali byl značný.

Zajímavé a dramatické souboje viděli diváci v elitní kategorii mužů, kde vítězství vybojoval Lukáš Sáblík z týmu Toyota Dolák MTB, před Filipem Eberlem z Remerx-Merida Teamu Kolín a Tomášem Tvrdíkem, rovněž z týmu Toyota Dolák.

V kategorii žen předvedla velmi dobrý, bezchybný výkon Karla Štěpánová, Kona Cycling point, která s náskokem zvítězila před Janou Valešovou GT Bicycles Opportunity a Jitkou Škarnitzlovou, Giant Cycling point.

Pořadatelé byli potěšeni z početného startovního pelotonu dětských a mládežnických kategorií a početné zastoupení pak měly i kategorie Muži Open a Masters.
V kategorii žáků zaujal výkon a talent Jakuba Hníka, KAH Vrchlabí, v kategorii kadetů dokázal, navzdory nepříjemnému pádu, vybojovat vítězství Jaroslav Skála z ČS Specialized Junior MTB a závod juniorů ovládnul Lukáš Kobes z týmu Velosport Domažlice.
Mezi žákyněmi triumfovala Dominika Kubátová z týmu IVAR CS Author Team a vítězství mezi kadetkami si z Prahy odváží Kateřina Vopatová z Author Team Stupno.

Druhé kolo Pražského MTB poháru se uskuteční 1. června 2013 v Praze 17 Řepích a závod bude součástí bikového svátku, během kterého se pojede i MČR novinářů, Český pohár handicapovaných cyklistů MTB a celý podnik vyvrcholí závodem Českého poháru XCO a XCE (1. a 2.6. 2013), kde uvidíme závodit absolutní českou špičku, včetně olympioniků z Londýna 2012.